Rounded Rounded

Forvaltning - partnere

Forvaltningsgruppen for Region Sønderjylland-Schleswig består af mindst en forvaltningsmedarbejder fra hver af partnerorganisationerne samt Regionskontorets ledelse.

Claus Dall
Haderslev Kommune
Byrådssekretariat
Gåskærgade 26-28
DK-6100  Haderslev

+45 74 34 01 32

clda@haderslev.dk

Eric Holste
Stadt Flensburg
Dansk-tysk samarbejde
Rathausplatz 1
D-24937  Flensburg

+49 461 85 16 86

Holste.Eric@stadt.flensburg.de

Kristina Hofmann
Kreis Schleswig-Flensburg
Flensburger Str. 7
D-24837  Schleswig

+49 46 21 87 256

kristina.hofmann@schleswig-flensburg.de

Uwe Jessen
Bund deutscher Nordschleswiger
Deutsches Generalsekretariat
Vestergade 30
DK-6200 Aabenraa

+45 74 62 38 33

jessen@bdn.dk

Martin Lorenzen
Sydslesvigsk Vælgerforening
Schiffbrücke 42
D-24939 Flensburg

+49 461 144 08 311

martin.lorenzen@ssw.de

Palle Menzel
Kreis Nordfriesland
Marktstr. 6
D-25813  Husum

+49 48 41 67-630

palle.menzel@nordfriesland.de

Peter Mølgaard
Sønderborg Kommune
Udviklingskonsulent
Rådhustorvet 10
DK-6400  Sønderborg

+88 72 54 58

pmol@sonderborg.dk

Margriet Pless Jansen
Erhvervskonsulent
Aabenraa Kommune 
Skelbækvej 2
DK-6200 Aabenraa

+45 73 76 74 01

mpj@aabenraa.dk

Christiane Franziska Plischke
Tønder Kommune
Erhvervskonsulent, Erhvervsafdeling, Direktionen
Vestergade 9
DK-6270  Tønder

+45 74929322

cfm@toender.dk

Thomas Pfannkuch
Ministerium für Justiz, Kultur und Europa
des Landes Schleswig-Holstein
Lorentzendamm 35
D-24103 Kiel
+49 431-988  2646

 

Stefan Seidler
Region Syddanmark
Chefkoordinator dansk-tysk samarbejde & internationalt
Råds- og direktionssekretariatet
Damhaven 12
7100 Vejle

Tel. +45 76 63 20 01

Stefan.Seidler@regionsyddanmark.dk

Infocenter

Informationer for arbejdstagere, arbejdsgivere og myndigheder om skat, social sikring og arbejdsmarkedet på: www.pendlerinfo.org

Publikationer

Publikationer

 

 

Blandt naboer

Best-Of fra de fire partneraviser: Der Nordschleswiger, Flensborg Avis, Jydske Vestkysten og sh:z aviserne.

RSS-Feed